agat
Informacje
Kolekcja Krzysztof Poloński
Kontakt
Plakat


wstecz Strona głównaMuzeum Agatów i Skrzemieniałego Drewna

13-12-2007 dodane przez: Krzysztof Poloński

Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska


Muzeum Minerałów Galeria Poloński - kolejna placówka muzealna w Dąbrowie otwarta ! - 12/11/2005

12 listopada br. w naszym mieście zostało oficjalnie otwarte Muzeum Minerałów Galeria Poloński. Powstało z inicjatywy Pana Krzysztofa Polońskiego w jego pomieszczeniach przy ul.1Maja 3.
Zachwyt zwiedzających budzi fantastyczna kolekcja agatów z różnych stron świata. Niesamowite wrażenie wywołuje największy w Polsce okaz czarnego dębu. Jest on specjalnie wyeksponowany na dziedzińcu /obudowany i zadaszony/. Ma ponad 6 m obwodu i 2 m. średnicy, waży ponad 15 ton.

Krzysztof Poloński pochodzi z Krakowa i od 1985 roku mieszka w Dąbrowie. Jest humanistą i przedsiębiorcą. Dał się poznać jako osoba pełna pomysłów i zapału. Jest wrażliwy na piękno otaczającej natury. Wspaniale rozwija akcje ekologiczne i współpracuje z młodzieżą. Posiada niespotykaną kolekcję minerałów i skamieniałości. Zbiory te postanowił udostępnić do zwiedzania szerokiej publiczności w GALERII POLOŃSKI. Gospodarz Muzeum osobiście bardzo interesująco opowiadał o zbiorach i dalszych planach. W Galerii promowane jest też Zalipie. Zachwyt zwiedzających budzą, obok ogromnej kolekcji agatów z wielu zakątków globu, wypreparowane okazy ryb złowione przez Pana Krzysztofa podczas wypraw krajowych i zagranicznych.
Listopadowy wieczór otwarcia Muzeum Minerałów Galerii Poloński upłynął na zwiedzaniu i słuchaniu opowiadań Pana Krzysztofa przy aromatycznej marokańskiej herbatce. Licznie zgromadzeni goście, a wśród nich byli też Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek i Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski - gratulowali pomysłu Panu Polońskiemu. Burmistrz i Starosta przekazali specjalne podziękowanie za promocję miasta i powiatu.
W ten sposób w Dąbrowie będziemy mieć cztery placówki o charakterze muzealnym. Do tej pory funkcjonowało Muzeum Powiśla Dąbrowskiego, Izba Pamięci Żydów i Muzeum Polonijne.

WAŻNE :KONIECZNA REZERWACJA MIEJSC

            tel.kom. 0048 503-138-133

                        14 642 44 33

Muzeum Minerałów i Skamieniałości zaprasza

poniedziałek - sobota

w godzinach 9 do 19,

Podajemy też adres internetowy: http://www.agatesworld.eu

* UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA MUZEUM MINERAŁÓW >>GALERIA POLOŃSKI<< *
* ZBIORY MUZEUM *
* KOLEKCJA AGATÓW KRZYSZTOFA POLOŃSKIEGO *
* NAJWIĘKSZY W POLSCE CZARNY DĄB >>KRZYSZTOF<< *
Zobacz ulotki:Ulotka Ulotka


Foto galerie:

Kliknij aby powiększyć!! Kliknij aby powiększyć!! Kliknij aby powiększyć!!
Kliknij aby powiększyć!! Kliknij aby powiększyć!! Kliknij aby powiększyć!!